15 Temmuz 2010 Perşembe

istanbul moda akademisi - workshop

istanbul moda akademisinde trendler başlıklı workshoptaydım dün.. 2011-2012 sonbahar kış kolleksiyonu hakkında bilgi sahibi olduk bu kış ne tarz, ne renk giyinicez aylar önceden belirlenmiş tabikide.. ima da bu kış giyiceklerimiz 4 ana başlık altında toplamış.. notlarım dahilinde kış modasının 4 başlığını aktarıcam bende:)
elbise: İPEKYOL
toka: LAZY

ima cok görkemli ve yoğun bir tarihi geçmişi olan (250 senelik) SADRAZAM SAİT PAŞA KONAĞInda faliyetlerini sürdürüyor..

derslikleri çok eğlenceli tasarlanmış ve en güzel tarafı 2 günden 6 aya kadar eğitim süreleri kişilere göre değişebiliyor..workshop bittiğinde hadi bakalım anladıklarınızı kağıda dökün dediler işte sonuç :)
2011-2012 sonbahar kış sezonunun trendleri:

1. COUNTRY CRAFT

bu başlık altındaki trendte taşra manzaraları, kahve tonları, çivit mavisi önde görünüyor.. sanatsal detaylar, işlemeler ve marin tarzıda bu akımın içinde yer alıyor. aksesuvar olarakta gemici düğümleri, danteller, halat ipleri kullanılmış..

2. FORGOTTEN DOLL

romantik, dişi ve kızsal tema üzerinden ilerliyen bir trend diyebiliriz.. toz pembe, lila, yeşil, şiirsel organik renklerse bu tarzın renkleri. ipek, dantel, tül ise kullanılan kumaşlar.

3. MASQUERADE

80-90 lıları hedef alan kısaca retro dediğimiz akıma bu ismi takmışlar. couture kostümlerin gündelik hayata yansımalarıda diyebiliriz bu trend için. parlak siyah ve fuşya tonlarrı bu trendin adeta gözdesi..

4. NORTHERN TRAİN

kuzeyli insan profilinden yola çıkan bir trend. ham ve naturel kumaşlar kullanılmış. el örgüleri, yünler ve hayvan derileri bolca görülmekte. renkleri ise bej, gri, mavi, buzun renkleri..

bu yılın kış trendleri bunlarmış benim tercihim forgotten doll :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

yorum yazan parmakları pırlantalar süslüyomuş ((: